2024-es sorozat, ami azért került a látóterembe, mert most jött a hír róla, hogy hamarosan (2026. július) érkezik a második évad a Disney+ -ra.
Úgy látszik, hogy a fantasztikus Light Shop után/mellett egy másik remek koreai sorozat is a Disney+-on talált helyet… Mondjuk, ez számomra minimum, hogy érdekes… :-S
Mindenesetre: nekem nagyon bejött. :sör:
Nem találom hibátlannak, vannak vele itt-ott problémáim… de az kétségtelen, hogy berántott, és elszáguldott velem. :thumbsup:
A cím magáért beszél: egy fegyverkereskedő(ről és a) boltjáról van szó, amit – kényszerű tulajdonosváltás miatt – hullámokban lerohannak a bolt vevői, akik mind a termékpalettára áhítoznak.
A bolt új vezetője pedig nem más, mint az eredeti tulajdonos unokahúga, Jeong Ji-an (Kim Hye-jun), akinek rekordsebességgel kell nagybátyja méltó utódjává, vaskezű vezetővé válnia – mielőtt elsöpri a vérére (árukészletére) áhítozó hiénák és sakálok gyilkos áradata.
Fantasztikus harcjelenetek, izgalmas rajtaütések és menekülések, gyilkos drónok és emberalatti mészárosok – és a maroknyi, mindenre elszánt, halálmegvető kis Csapat.
Az első öt részben olyan remek ütemérzékkel adagolják a jelen idejű akciókat és a visszaemlékezéseket, hogy… le a kalappal. :sör:
Sajnos… (és itt az első problémám…) a 6. és 7. epizódok a legforróbb ponton teljesen elengedik a jelen időt, és full a múltban játszódnak – ráadásul az itt taglalt események egy részét már láttuk, csak most egy másik szemszögből nézhetjük meg…
Itt azért kicsit megcsikordult az összeszorított fogam… :-///
A sorozat legvégére pedig jutott egy remek, végtelenül merész ötlet mellé egy… olyan „feltámadás”, ami azért… kissé megkeserítette a szám ízét…
De el tudok ezektől vonatkoztatni (bár a pontozásomat azért befolyásolja), és simán képes vagyok elismerni, hogy ez egy remek, eredeti ötleten alapuló sorozat. :thumbsup: 8/10
És tökre örülök, hogy hamarosan jön a második évad – must see. :sör:



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése